Etsi: 
   
KILPAILUTOIMINTA
Kilpailukalenteri...
Tulokset
» Erikoiskilpailut
» Viikkokilpailut/merkintäkilpailut
» Muut kilpailut
Keskiarvot
300 -sarjat
Rataennätykset
Etusivu > Kilpailutoiminta > Tulokset > Viikkokilpailut/merkintäkilpailut > Viikkokilpailut, vuosi 2009 kevät

Viikkokilpailut, vuosi 2009 kevät

Viikkopalkinnot, vko 21, EJKL

Luokka MA

1 Sami Javanainen TuWe 1303
.......... palkintoraja .........
2 Denis Cakar TuWe 1259
3 Pekka Vuori TVO 1190
4 Pekka Sippola Keila-89 1164
5 Ari Hakamäki TuWe 1150
6 Denis Cakar TuWe 1111
7 Jarmo Järvi Smash 1104
8 Pekka Vuori TVO 1086
9 Ari Hakamäki TuWe 1050
10 Pauli Hurnanen Ydke 1020

Viikkopalkinnot, vko 20, EJKL

Luokka A

1 Pauli Hurnanen Ydke 1273
.......... palkintoraja .........
2 Pauli Hurnanen Ydke 1235
3 Pekka Vuori TVO 1174
4 Pekka Sippola Keila-89 1146
5 Ilkka Savolainen GH 1139
6 Pekka Vuori TVO 1136
7 Pekka Vuori TVO 1130
8 Pauli Hurnanen Ydke 1112
9 Pauli Hurnanen Ydke 1103
10 Pauli Hurnanen Ydke 1094
11 Pauli Hurnanen Ydke 1071
12 Pauli Hurnanen Ydke 1067

Luokka B

1 Marko Akkanen Ydke 1166
.......... palkintoraja .........
2 Marko Akkanen Ydke 1163
3 Juhani Tauriainen EuKi 1125
4 Ari Virtanen GS 1121
5 Ari Virtanen GS 1107
6 Risto Suominen RC 1084
7 Ari Virtanen GS 1066
8 Risto Suominen RC 1037
9 Markku Nieminen Tefo 1036
10 Marko Akkanen Ydke 1026
11 Markku Virtanen TVO 1007
12 Risto Suominen RC 999
13 Juhani Tauriainen EuKi 988
14 Marko Akkanen Ydke 964

Luokka C

1 Pentti Suominen Ydke 1124
.......... palkintoraja .........
2 Pirkko Pursimo Ydke 1114
3 Antti Nisukangas EuKi 1043
4 Keijo Uusitalo TVO 1034
5 Reijo Suneli HBC 1003
6 Antti Nisukangas EuKi 996
7 Mauri Kauramaa EuKi 991
8 Mauri Kauramaa EuKi 951
9 Antti Nisukangas EuKi 948
10 Mauri Kauramaa EuKi 909
11 Arto Järvinen Ydke 906
12 Antti Nisukangas EuKi 899
13 Kaisa Suominen Ydke 890

Luokka D

1 Anneli Hurnanen Ydke 976
.......... palkintoraja .........
2 Eero Sironen EuKi 969
3 Eero Sironen EuKi 969
4 Anneli Hurnanen Ydke 913
5 Eero Sironen EuKi 853
6 Mika Savolainen GH 849
7 Juuso Ylinen EuKi 833
8 Jouni Kauramaa EuKi 819

Viikkopalkinnot, vko 19, EJKL

Luokka C

1 Ilari Mattila EuKi 1088
.......... palkintoraja .........
2 Markku Koskimäki CuKe 1080
3 Jonna Jokinen Giants 1056
4 Markku Peltonen CuKe 1053
5 Alpo Itäluoma CuKe 1019
6 Keijo Uusitalo TVO 1010
7 Jarmo Järvinen Ydke 1005
8 Ilari Mattila EuKi 1004
9 Pirkko Pursimo Ydke 1000
10 Mauri Kauramaa EuKi 994
11 Tarmo Haviala CuKe 991
12 Jarmo Järvinen Ydke 986
13 Kaisa Suominen Ydke 962
14 Antti Aro-Heinilä EuKi 868
15 Kari Jaakkola CuKe 865

Viikkopalkinnot, vko 18, EJKL

Luokka MA

1 Ari Valaranta Giants 1443
.......... palkintoraja .........
2 Sami Heinonen Giants 1411
3 Panu Nurmilo Giants 1400
4 Lari Marjamäki Giants 1365
5 Hannu Ollila RC 1352
6 Marko Tukiainen Giants 1280
7 Pentti Laine RC 1273
8 Sami Javanainen TuWe 1269
9 Pertti Mikola RC 1263
10 Mari Santonen Giants 1202
11 Kalevi Estola RC 1199
12 Timo Saikkonen Giants 1177
13 Jukka Lauren BK-52 1144
14 Pauli Hurnanen Ydke 1084
15 Arto Lehtoruusu BK-52 1028
16 Petra Korkiamäki Giants 974

Luokka B

1 Heimo Leino BK-52 1314
.......... palkintoraja .........
2 Matti Pertola GH 1192
3 Eino Nurmi Keila-89 1177
4 Risto Suominen RC 1169
5 Ari Virtanen GS 1133
6 Heikki Mäenpää GH 1127
7 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1115
8 Juhani Telén GH 1114
9 Teppo Toivola Tefo 1114
10 Pekka Saarinen BK-52 1097
11 Risto Suominen RC 1081
12 Tommi Kauramaa EuKi 1076
13 Juhani Tauriainen EuKi 1038
14 Teppo Toivola Tefo 1008
15 Marko Akkanen Ydke 1003
16 Ari Salminen EuKi 975
17 Pertti Palmu GH 972
18 Ari Salminen EuKi 942
19 Tapio Rantala EuKi 938

Viikkopalkinnot, vko 17, EuKi

Luokka MA

1 Sami Javanainen TuWe 1520
.......... palkintoraja .........
2 Ilkka Savolainen GH 1258
3 Pekka Vuori TVO 1244
4 Pekka Vuori TVO 1197
5 Hannu Ollila RC 1158
6 Tero Järvinen TVO 1111
7 Pekka Vuori TVO 1109
8 Pekka Sippola Keila-89 1096
9 Pauli Hurnanen Ydke 1089
10 Pekka Vuori TVO 1047
11 Pauli Hurnanen Ydke 1040
12 Pekka Sippola Keila-89 1000
13 Pauli Hurnanen Ydke 997

Luokka C

1 Tauno Kuja-Penttilä Keila-89 1077
.......... palkintoraja .........
2 Pentti Oksanen Keila-89 1048
3 Mauri Kauramaa EuKi 1042
4 Mauri Kauramaa EuKi 1040
5 Iiro Gustafsson Klotti 1034
6 Paavo Salminen Keila-89 1024
7 Reijo Heino Keila-89 1012
8 Pentti Suominen Ydke 1010
9 Antti Nisukangas EuKi 979
10 Jami Annala EuKi 968
11 Reijo Ojala Keila-89 964
12 Antti Aro-Heinilä EuKi 931
13 Ola Saarivuori Keila-89 903

Luokka D

1 Anneli Hurnanen Ydke 950
.......... palkintoraja .........
2 Eero Sironen EuKi 950
3 Eero Sironen EuKi 949
4 Anneli Hurnanen Ydke 931
5 Pentti Ala-Kulju Keila-89 852

Viikkopalkinnot, vko 16, EuKi

Luokka B

1 Ari Virtanen GS 1322
.......... palkintoraja .........
2 Juhani Telén GH 1224
3 Tommi Kauramaa EuKi 1215
4 Markku Sallinen HBC 1194
5 Teppo Toivola Tefo 1175
6 Ari Nieminen Ydke 1098
7 Lauri Oikonen Nakke 1063
8 Risto Suominen RC 1061
9 Marko Akkanen Ydke 1040
10 Pirkko Jaakkola Euraleenat 1037
11 Mika Vanhatalo Giants 1037
12 Juhani Tauriainen EuKi 1036
13 Timo Jylhäsaari Giants 971
14 Seppo Laitila TVO 951

Luokka C

1 Niko Lehti PoTa 1289
.......... palkintoraja .........
2 Antti Nisukangas EuKi 1194
3 Ilari Mattila EuKi 1163
4 Teuvo Yliniemi NaVi 1147
5 Tarmo Haviala CuKe 1137
6 Mauri Kauramaa EuKi 1120
7 Jami Annala EuKi 1089
8 Markku Peltonen CuKe 1076
9 Pirkko Lehtonen GH 1072
10 Janne Huokko BK-52 1060
11 Tuula Vainio Fyrrä 1052
12 Pirkko Pursimo Ydke 1037
13 Mauri Kauramaa EuKi 1031
14 Terttu Kantola Euraleenat 1030
15 Kaisa Suominen Ydke 1017
16 Ola Saarivuori Keila-89 1015
17 Erkki Suominen Ydke 1011
18 Reijo Suneli HBC 1009
19 Kerttu Niemi GH 1005
20 Anneli Laine Euraleenat 985
21 Keijo Uusitalo TVO 981
22 Arto Järvinen Ydke 962
23 Kaisa Suominen Ydke 952
24 Raija Junnila Euraleenat 912

Viikkopalkinnot, vko 15, EuKi

Luokka B

1 Teppo Toivola Tefo 1220
.......... palkintoraja .........
2 Marko Akkanen Ydke 1177
3 Marko Akkanen Ydke 1173
4 Risto Suominen RC 1167
5 Tapio Rantala EuKi 1122
6 Marko Akkanen Ydke 1109
7 Markku Nieminen Tefo 1102
8 Ari Nieminen Ydke 1094
9 Risto Suominen RC 1063
10 Marko Akkanen Ydke 1045
11 Teppo Toivola Tefo 1014
12 Juhani Tauriainen EuKi 1008
13 Markku Nieminen Tefo 1005
14 Ari Salminen EuKi 985
15 Eino Nurmi Keila-89 956

Luokka D

1 Anneli Hurnanen Ydke 1023
.......... palkintoraja .........
2 Aimo Salminen Keila-89 1010
3 Jan Kuivalainen Keiras 922
4 Anneli Hurnanen Ydke 901
5 Kaarina Tiira Keiras 790

Viikkopalkinnot, vko 14, EuKi

Luokka C

1 Keijo Uusitalo TVO 1056
.......... palkintoraja .........
2 Kirsti Tervakangas Keiras 1047
3 Antti Nisukangas EuKi 1042
4 Reijo Heino Keila-89 1030
5 Pirkko Pursimo Ydke 1025
6 Ella Karpalisto Keiras 978
7 Simo Kartano Keila-89 920
8 Jarmo Järvinen Ydke 902
9 Erkki Suominen Ydke 893
10 Marita Jokinen Keiras 877
11 Arto Järvinen Ydke 874

Viikkopalkinnot, vko 13, EuKi

Luokka MA

1 Sami Javanainen TuWe 1292
.......... palkintoraja .........
2 Pentti Laine RC 1237
3 Rami Lehtomäki GS 1223
4 Pauli Hurnanen Ydke 1214
5 Pekka Vuori TVO 1174
6 Pekka Vuori TVO 1158
7 Seppo Siivonen Kiharat 1141
8 Pekka Vuori TVO 1134
9 Lasse Luoto Klotti 1130
10 Pekka Vuori TVO 1130
11 Hannu Ollila RC 1109
12 Jarkko Heino Siluetti 1101
13 Esa Rosenvall Wisa 1052
14 Jorma Kupi Siluetti 962

Luokka B

1 Marko Akkanen Ydke 1184
.......... palkintoraja .........
2 Risto Suominen RC 1169
3 Marko Akkanen Ydke 1155
4 Risto Suominen RC 1150
5 Tomi Vastamäki Sharks 1143
6 Ari Virtanen GS 1124
7 Ari Virtanen GS 1111
8 Teppo Toivola Tefo 1082
9 Juhani Tauriainen EuKi 1059
10 Teppo Toivola Tefo 1058
11 Ari Salminen EuKi 1042
12 Juhani Tauriainen EuKi 1041
13 Tommi Kauramaa EuKi 1037
14 Ari Nieminen Ydke 1006
15 Jouko Selkamo HBC 973

Luokka C

1 Antti Nisukangas EuKi 1129
.......... palkintoraja .........
2 Mauri Kauramaa EuKi 1099
3 Ilari Mattila EuKi 1097
4 Antti Nisukangas EuKi 1080
5 Jarmo Kulmala Siluetti 1041
6 Iiro Gustafsson Klotti 1032
7 Keijo Uusitalo TVO 1023
8 Erkki Suominen Ydke 1020
9 Tapio Nieminen TVO 1011
10 Lauri Nenonen Giants 1008
11 Sirjo Pohjonen Euraleenat 1007
12 Jukka-Pekka Kataja EuKi 985
13 Ismo Oksman Siluetti 983
14 Pirkko Pursimo Ydke 980
15 Liisa Grönroos Euraleenat 957
16 Erkki Suominen Ydke 937
17 Seppo Heino Siluetti 934
18 Arto Järvinen Ydke 926
19 Anna-Liisa Soininen Fyrrä 926
20 Marita Jokinen Keiras 912
21 Antti Aro-Heinilä EuKi 866
22 Sylvi Voutilainen Keila-89 829

Luokka D

1 Ossi Luotonen EuKi 1108
.......... palkintoraja .........
2 Anneli Hurnanen Ydke 998
3 Anneli Hurnanen Ydke 926
4 Heini Oksman Siluetti 762
5 Minna Järvinen Ydke 686

Viikkopalkinnot, vko 12, EuKi

Ei viikkopalkintoja


Viikkopalkinnot, vko 11, Ydke

Luokka B

1 Heikki Mäenpää GH 1225
.......... palkintoraja .........
2 Risto Suominen RC 1215
3 Juhani Tauriainen EuKi 1102
4 Juhani Tauriainen EuKi 1071
5 Marko Akkanen Ydke 1067
6 Risto Suominen RC 1065
7 Seppo Pohjonen CuKe 1060
8 Ari Virtanen GS 1031
9 Risto Suominen RC 1012
10 Teppo Toivola Tefo 1011
11 Kari Kettunen TVO 997
12 Ari Nieminen Ydke 977
13 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 957

Luokka C

1 Antti Aro-Heinilä EuKi 1074
2 Markku Koskimäki CuKe 1063
.......... palkintoraja .........
3 Niko Lehti PoTa 1058
4 Martti Latvala CuKe 1043
5 Keijo Uusitalo TVO 1024
6 Lauri Nenonen Giants 1015
7 Tarmo Haviala CuKe 1012
8 Antti Nisukangas EuKi 985
9 Alpo Itäluoma CuKe 982
10 Aila Lukin Pins Team 977
11 Jukka-Pekka Kataja EuKi 956
12 Jukka Honkanen Nakke 939
13 Kari Airikkala Pins Team 933
14 Jari Hakahuhta CuKe 895
15 Pirkko Pursimo Ydke 889
16 Kaisa Suominen Ydke 886
17 Sirjo Pohjonen Euraleenat 876
18 Arto Järvinen Ydke 858
19 Erkki Suominen Ydke 845
20 Mika Rimpinen Wisa 844
21 Urho Lunden Nakke 836


Viikkopalkinnot, vko 10, Ydke

Luokka MA

1 Pekka Ilola LäKe 1204
.......... palkintoraja .........
2 Pauli Hurnanen Ydke 1184
3 Pauli Hurnanen Ydke 1180
4 Ari Valaranta Giants 1163
5 Markus Lahtinen GH 1153
6 Pekka Vuori TVO 1143
7 Pekka Vuori TVO 1123
8 Pauli Hurnanen Ydke 1121
9 Jouni Mäenpää GH 1089
10 Ilkka Savolainen GH 1064
11 Tero Järvinen TVO 1044
12 Martti Joensivu GS 1039
13 Risto Jönkkäri Sharks 1024

Luokka B

1 Heikki Mäenpää GH 1154
.......... palkintoraja .........
2 Matti Pertola GH 1140
3 Teppo Toivola Tefo 1084
4 Tapio Rantala EuKi 1082
5 Marko Akkanen Ydke 1076
6 Juhani Tauriainen EuKi 1070
7 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1058
8 Markku Virtanen TVO 1045
9 Risto Suominen RC 1044
10 Ari Nieminen Ydke 1030
11 Ari Virtanen GS 998
12 Juhani Telén GH 998
13 Kari Kettunen TVO 991
14 Pirkko Jaakkola Euraleenat 973
15 Jouko Muuttonen Sharks 924
16 Jyri Mäki-Jaakkola Ydke 904

Luokka C

1 Tapio Nieminen TVO 1055
.......... palkintoraja .........
2 Jukka-Pekka Kataja EuKi 1034
3 Keijo Uusitalo TVO 1020
4 Mauri Kauramaa EuKi 1003
5 Kaisa Suominen Ydke 979
6 Terttu Kantola Euraleenat 965
7 Pirkko Pursimo Ydke 925
8 Anneli Laine Euraleenat 891
9 Raija Männistö Euraleenat 851
10 Reijo Suneli HBC 832

Luokka D

1 Juho Vesa Giants 974
.......... palkintoraja .........
2 Mika Savolainen GH 940
3 Anneli Hurnanen Ydke 910
4 Merja Frisk EuKi 877
5 Timo Luoto Klotti 872
6 Eero Sironen EuKi 849



Viikkopalkinnot, vko 9, Ydke

Luokka MA

1 Sami Javanainen TuWe 1333
.......... palkintoraja .........
2 Antti Hämäläinen ME85 1301
3 Ilkka Savolainen GH 1251
4 Pasi Paalosalo Giants 1233
5 Pauli Hurnanen Ydke 1205
6 Pekka Lindholm Sharks 1193
7 Matti Bragge Giants 1183
8 Ari Valaranta Giants 1182
9 Timo Saikkonen Giants 1175
10 Jorma Järvi Klotti 1153
11 Rami Sarasmäki Puukeila 1127
12 Pekka Sippola Keila-89 1046
13 Marko Tukiainen Giants 1043

Luokka B

1 Tomi Vastamäki Sharks 1286
.......... palkintoraja .........
2 Marko Akkanen Ydke 1153
3 Harri Vuorela Kar-Pa 1144
4 Ari Nieminen Ydke 1144
5 Ari Virtanen GS 1142
6 Matti Aarikka NaVi 1123
7 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1105
8 Eino Nurmi Keila-89 1094
9 Seppo Lähdemäki Klotti 1093
10 Marko Akkanen Ydke 1089
11 Ville Lindroos Klotti 1080
12 Markku Sallinen HBC 1074
13 Teppo Toivola Tefo 1069
14 Jali Sillanpää Wisa 1032
15 Altti Viitanen NaVi 1010
16 Päivi Suominen Ydke 1007
17 Risto Suominen RC 990
18 Juhani Tauriainen EuKi 987
19 Timo Jylhäsaari Giants 925

Luokka C

1 Antti Nisukangas EuKi 1104
2 Ilari Mattila EuKi 1085
.......... palkintoraja .........
3 Tauno Kuja-Penttilä Keila-89 1031
4 Riikka Nenonen Giants 1011
5 Jonna Jokinen Giants 992
6 Mauri Kauramaa EuKi 990
7 Johanna Ranta Wisa 980
8 Hanna Lax Giants 978
9 Reijo Ojala Keila-89 962
10 Markku Koskimäki CuKe 954
11 Jukka Sarasmäki Rau-Kei 931
12 Kaisa Suominen Ydke 930
13 Keijo Uusitalo TVO 930
14 Jami Perälä Giants 924
15 Juhani Ranta Wisa 916
16 Hannu Tulonen NaVi 897
17 Santeri Saikkonen Giants 893
18 Teuvo Yliniemi NaVi 885
19 Pirkko Pursimo Ydke 877
20 Arto Järvinen Ydke 814

Viikkopalkinnot, vko 8, Ydke

Luokka MA

1 Pentti Laine RC 1349
2 Hannu Ollila RC 1315
.......... palkintoraja .........
3 Panu Nurmilo Giants 1284
4 Mika Junnila GS 1283
5 Lasse Luoto Klotti 1272
6 Seppo Kataja GS 1235
7 Kalevi Estola RC 1232
8 Pertti Mikola RC 1225
9 Sami Heinonen Giants 1224
10 Pekka Vuori TVO 1217
11 Sami Kivilähde Sharks 1175
12 Jukka Lauren BK-52 1170
13 Tuire Nenonen Giants 1160
14 Markku Julin GS 1153
15 Pasi Paalosalo Giants 1127
16 Marjaana Stenvall Smash 1125
17 Kalevi Estola RC 1118
18 Matti Rantanen Puukeila 1115
19 Petri Siivonen Kiharat 1107
20 Arto Lehtoruusu BK-52 1085
21 Laura Aaltonen Giants 1060
22 Marko Tukiainen Giants 1059
23 Tauno Sved GS 1051
24 Seppo Pajunen CuKe 1036
25 Harri Heinonen Giants 986

Luokka B

1 Terttu Jokinen Giants 1173
2 Seppo Palmu BK-52 1170
3 Petri Kaijansinkko Giants 1164
.......... palkintoraja .........
4 Marko Akkanen Ydke 1163
5 Tarja Sarasmäki Smash 1118
6 Seppo Laitila TVO 1107
7 Veijo Rikkinen Klotti 1097
8 Yrjö Jullenmaa BK-52 1096
9 Ari Virtanen GS 1089
10 Risto Suominen RC 1083
11 Pasi Saarinen Klotti 1081
12 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1076
13 Marko Akkanen Ydke 1066
14 Markku Nieminen Tefo 1057
15 Tuula Holmberg Smash 1056
16 Ari Nieminen Ydke 1053
17 Sari Nikkanen Giants 1052
18 Ismo Heikintalo Nakke 1046
19 Juhani Telén GH 1021
20 Pirjo Kosunen Satke 1013
21 Timo Jylhäsaari Giants 1013
22 Jyri Mäki-Jaakkola Ydke 1007
23 Olavi Karinharju Nakke 999
24 Mikaela Sigfrids T-2000 993
25 Timo Malin BK-52 991
26 Seppo Pohjonen CuKe 972
27 Alpo Tikka Wisa 968
28 Jouko Muuttonen Sharks 941
29 Ari Nieminen Ydke 938
30 Juhani Tauriainen EuKi 929

Luokka C

1 Mauri Kauramaa EuKi 1172
2 Markku Peltonen CuKe 1154
3 Lauri Nenonen Giants 1141
.......... palkintoraja .........
4 Iiro Gustafsson Klotti 1131
5 Antti Nisukangas EuKi 1128
6 Niko Lehti PoTa 1125
7 Jorma Karp Rau-Kei 1068
8 Aatos Renfors PoKe 1054
9 Ilkka Nenonen Giants 1048
10 Maija Palmu Sharks 1037
11 Tarmo Haviala CuKe 1035
12 Matti Isomäki RC 1020
13 Helli Virtanen Satke 1013
14 Raija Junnila Euraleenat 1009
15 Ella Karpalisto Keiras 1001
16 Ilkka Nenonen Giants 994
17 Martti Latvala CuKe 965
18 Marjatta Koivisto Porin Sannat 963
19 Tapio Nieminen TVO 956
20 Markus Rantanen PoTa 949
21 Riikka Nenonen Giants 947
22 Jouni Lehti Pensselköör 939
23 Alpo Itäluoma CuKe 934
24 Liisa Grönroos Euraleenat 933
25 Markku Koskimäki CuKe 928
26 Kimmo Toivola CuKe 927
27 Raili Tuominen Porin Sannat 926
28 Jukka-Pekka Salonen Giants 925
29 Marja-Liisa Aalto Porin Sannat 917
30 Irene Lehti Smash 910
31 Heli Heinonen Giants 905
32 Jouko Suominen BK-52 896
33 Raimo Mättö LäKe 885
34 Anne Ranta Wisa 852
35 Lasse Valli CuKe 845
36 Jari Hakahuhta CuKe 836

Luokka D

1 Anneli Hurnanen Ydke 934
.......... palkintoraja .........
2 Leena Vesa Giants 921
3 Alpo Ahtola RC 899
4 Tero Liimatainen Wisa 863
5 Raili Liimatainen Wisa 828

Viikkopalkinnot, vko 7, Ydke

Luokka MA

1 Rami Lehtomäki GS 1475
.......... palkintoraja .........
2 Antti-Pekka Lax Giants 1282
3 Esa Rosenvall Wisa 1251
4 Hannu Ollila RC 1221
5 Matti Bragge Giants 1199
6 Ari Valaranta Giants 1166
7 Pekka Vuori TVO 1144
8 Timo Syrjänen HutuKe 1122
9 Pauli Hurnanen Ydke 1121
10 Harri Puustjärvi GS 1114
11 Pekka Sippola Keila-89 1085
12 Pekka Vuori TVO 1076
13 Hannu Ollila RC 1076
14 Jaakko Perälä Giants 1074
15 Pauli Hurnanen Ydke 1071
16 Risto Jönkkäri Sharks 1059
17 Timo Syrjänen HutuKe 1054
18 Tero Järvinen TVO 1019
19 Timo Saikkonen Giants 966

Luokka B

1 Maila Virtanen Porin Sannat 1221
.......... palkintoraja .........
2 Juha Kuokkanen Kiharat 1202
3 Matti Pertola GH 1169
4 Teppo Toivola Tefo 1111
5 Marko Akkanen Ydke 1107
6 Juhani Telén GH 1097
7 Risto Suominen RC 1005
8 Ville Lindroos Klotti 996
9 Timo Lammi Klotti 990
10 Eino Nurmi Keila-89 965
11 Pirkko Raitanen Porin Sannat 958
12 Sakari Saari Sharks 949
13 Mika Vanhatalo Giants 936
14 Päivi Suominen Ydke 923

Luokka C

1 Jami Annala EuKi 1146
2 Reijo Suneli HBC 1096
.......... palkintoraja .........
3 Keijo Uusitalo TVO 1095
4 Pentti Rauhansalo Keila-89 1056
5 Mauri Kauramaa EuKi 1027
6 Mauri Kauramaa EuKi 1022
7 Janne Huokko BK-52 1015
8 Tapio Nieminen TVO 1011
9 Aimo Heinonen DC 997
10 Antti Nisukangas EuKi 993
11 Reijo Suneli HBC 985
12 Pirkko Pursimo Ydke 976
13 Pirkko Pursimo Ydke 973
14 Jouko Suominen BK-52 955
15 Keijo Uusitalo TVO 953
16 Ola Saarivuori Keila-89 940
17 Mauri Kauramaa EuKi 933
18 Juhani Ranta Wisa 929
19 Maila Uusisalo Porin Sannat 919
20 Johanna Ranta Wisa 919
21 Marita Jokinen Keiras 918
22 Ari Männistö Kiharat 901
23 Kaisa Suominen Ydke 855
24 Aimo Heinonen DC 846
25 Erkki Suominen Ydke 835
26 Mauri Kauramaa EuKi 800
27 Anne Ranta Wisa 777

Luokka D

1 Pekka Halonen Keila-89 969
.......... palkintoraja .........
2 Eero Sironen EuKi 884
3 Jarmo Männistö Kiharat 877
4 Eero Sironen EuKi 870
5 Simo Valmunen TVO 862

Viikkopalkinnot, vko 6, TVO

Luokka B

1 Markku Virtanen TVO 1225
.......... palkintoraja .........
2 Ilari Perälä Mascot 1208
3 Marko Akkanen Ydke 1195
4 Risto Suominen RC 1177
5 Seppo Koivunen Titaanit 1143
6 Ari Virtanen GS 1122
7 Jussi Torikka Titaanit 1116
8 Marko Akkanen Ydke 1110
9 Markku Virtanen TVO 1092
10 Teppo Toivola Tefo 1082
11 Jouko Muuttonen Sharks 1068
12 Markku Virtanen TVO 1059
13 Ann-Marie Tahkoniemi TVO 1045
14 Kari Kettunen TVO 1034
15 Juhani Tauriainen EuKi 1010
16 Seppo Laitila TVO 925


Viikkopalkinnot, vko 5, TVO

Luokka MA

1 Seppo Kataja GS 1320
.......... palkintoraja .........
2 Timo Saikkonen Giants 1213
3 Pekka Vuori TVO 1204
4 Matti Bragge Giants 1184
5 Lasse Luoto Klotti 1177
6 Ari Valaranta Giants 1176
7 Matti Bragge Giants 1174
8 Markku Julin GS 1147
9 Jaakko Perälä Giants 1139
10 Pentti Laine RC 1138
11 Nils-Erik Granfors Puukeila 1130
12 Pauli Hurnanen Ydke 1110
13 Tauno Sved GS 1086
14 Pekka Sippola Keila-89 1074
15 Pekka Vuori TVO 1067
16 Heikki Pietilä GS 1058
17 Marko Tukiainen Giants 1050
18 Harri Heinonen Giants 1000

Luokka B

1 Marko Akkanen Ydke 1172
.......... palkintoraja .........
2 Ari Virtanen GS 1138
3 Ari Nieminen Ydke 1132
4 Juhani Telén GH 1117
5 Päivi Suominen Ydke 1094
6 Pertti Palmu GH 1039
7 Teppo Toivola Tefo 1038
8 Risto Suominen RC 1036
9 Seppo Laitila TVO 1021
10 Timo Jylhäsaari Giants 999

Luokka C

1 Keijo Uusitalo TVO 1151
2 Keijo Uusitalo TVO 1108
.......... palkintoraja .........
3 Aila Lukin Pins Team 1068
4 Mauri Kauramaa EuKi 1051
5 Mauri Kauramaa EuKi 1032
6 Marita Jokinen Keiras 1028
7 Santeri Saikkonen Giants 1026
8 Mauri Kauramaa EuKi 1015
9 Antti Nisukangas EuKi 1002
10 Kari Airikkala Pins Team 995
11 Pirkko Pursimo Ydke 993
12 Ella Karpalisto Keiras 974
13 Erkki Suominen Ydke 969
14 Kirsti Tervakangas Keiras 939
15 Marita Jokinen Keiras 929
16 Anne Ranta Wisa 917
17 Antti Nisukangas EuKi 913
18 Sylvi Voutilainen Keila-89 907
19 Tuija Lehtonen Porin Sannat 904
20 Kaisa Suominen Ydke 898
21 Aimo Heinonen DC 897
22 Erkki Suominen Ydke 880
23 Anna-Liisa Soininen Fyrrä 865

Luokka D

1 Pentti Ala-Kulju Keila-89 1010
.......... palkintoraja .........
2 Ola Saarivuori Keila-89 986
3 Merja Ranta Satke 904
4 Anneli Hurnanen Ydke 870
5 Orvokki Hakanen Satke 795

Viikkopalkinnot, vko 4, TVO

Luokka B

1 Marko Akkanen Ydke 1205
.......... palkintoraja .........
2 Ari Virtanen GS 1136
3 Risto Suominen RC 1131
4 Juhani Tauriainen EuKi 1087
5 Markku Virtanen TVO 1064
6 Markku Virtanen TVO 1055
7 Timo Lammi Klotti 1035
8 Teppo Toivola Tefo 1019
9 Tuomo Jussinoja Puukeila 1005
10 Ari Nieminen Ydke 1003

Luokka D

1 Anneli Hurnanen Ydke 997
.......... palkintoraja .........
2 Eero Sironen EuKi 988
3 Anneli Hurnanen Ydke 982
4 Simo Valmunen TVO 936
5 Eero Sironen EuKi 922
6 Anneli Hurnanen Ydke 919
7 Anneli Hurnanen Ydke 913
8 Aimo Salminen Keila-89 871


Viikkopalkinnot, vko 3, TVO

Luokka M-A

1 Sami Javanainen TuWe 1385
.......... palkintoraja .........
2 Tero Järvinen TVO 1358
3 Ilkka Savolainen GH 1304
4 Ari Valaranta Giants 1177
5 Pekka Sippola Keila-89 1177
6 Pekka Vuori TVO 1149
7 Hannu Sarkkinen GS 1130
8 Pekka Vuori TVO 1124
9 Pekka Sippola Keila-89 1106
10 Laura Aaltonen Giants 1106
11 Jaakko Perälä Giants 1080
12 Esa Rosenvall Wisa 1043
13 Tauno Sved GS 1043
14 Heikki Pietilä GS 1042
15 Kalevi Estola RC 1028
16 Taito Sinervo RC 972

Luokka B

1 Juha Lehtinen Kiharat 1122
.......... palkintoraja .........
2 Risto Suominen RC 1111
3 Tapio Rantala EuKi 1079
4 Pertti Palmu GH 1075
5 Juhani Tauriainen EuKi 1071
6 Teppo Toivola Tefo 1053
7 Seppo Pohjonen CuKe 1049
8 Ann-Marie Tahkoniemi TVO 1031
9 Seppo Koivunen Titaanit 1026
10 Seppo Laitila TVO 998
11 Juhani Tauriainen EuKi 973
12 Jouko Selkamo HBC 930
13 Alpo Onnela PoTa 925

Luokka C

1 Antti Nisukangas EuKi 1030
.......... palkintoraja .........
2 Sirjo Pohjonen Euraleenat 1024
3 Reijo Heino Keila-89 1018
4 Mauri Kauramaa EuKi 979
5 Pirkko Pursimo Ydke 962
6 Aimo Heinonen DC 953
7 Sylvi Voutilainen Keila-89 936
8 Kaisa Suominen Ydke 926
9 Arto Järvinen Ydke 875
10 Erkki Suominen Ydke 848

Viikkopalkinnot, vko 2, TVO

Luokka B

1 Marko Akkanen Ydke 1218
.......... palkintoraja .........
2 Timo Jylhäsaari Giants 1140
3 Ari Virtanen GS 1111
4 Maila Virtanen Porin Sannat 1091
5 Seppo Laitila TVO 1081
6 Markku Virtanen TVO 1076
7 Jouko Selkamo HBC 1047
8 Risto Suominen RC 1037
9 Jouko Muuttonen Sharks 991
10 Teppo Toivola Tefo 974

Luokka C

1 Reijo Suneli HBC 1130
.......... palkintoraja .........
2 Antti Nisukangas EuKi 1102
3 Keijo Uusitalo TVO 1090
4 Pentti Sippola Rau-Kei 1088
5 Päivi Suominen Ydke 1077
6 Esa Rosenvall Wisa 1067
7 Maila Uusisalo Porin Sannat 1026
8 Mauri Kauramaa EuKi 1016
9 Antti Aro-Heinilä EuKi 1007
10 Jorma Karp Rau-Kei 1006
11 Aimo Heinonen DC 976
12 Voitto Kankeri Nakke 965
13 Pirkko Pursimo Ydke 961
14 Lahja Ilomäki Nakke 940
15 Marita Malmberg Nakke 937
16 Kaisa Suominen Ydke 913
17 Marjatta Koivisto Porin Sannat 912
18 Erkki Suominen Ydke 833

Luokka D

1 Eero Sironen EuKi 958
.......... palkintoraja .........
2 Anneli Hurnanen Ydke 939
3 Anneli Hurnanen Ydke 900
4 Maileena Hakala Nakke 876
5 Timo Luoto Klotti 822


Viikkopalkinnot, vko 1, TVO

Luokka MA

1 Ari Valaranta Giants 1435
.......... palkintoraja .........
2 Jaakko Perälä Giants 1302
3 Timo Syrjänen HutuKe 1300
4 Timo Saikkonen Giants 1269
5 Pekka Vuori TVO 1209
6 Pekka Vuori TVO 1192
7 Harri Heinonen Giants 1149
8 Pekka Vuori TVO 1054
9 Tauno Sved GS 1046
10 Jaakko Perälä Giants 1026
11 Harri Heinonen Giants 997

Luokka B

1 Markku Virtanen TVO 1218
.......... palkintoraja .........
2 Ari Nieminen Ydke 1153
3 Jouko Selkamo HBC 1118
4 Ari Virtanen GS 1101
5 Seppo Laitila TVO 1083
6 Tapio Rantala EuKi 1083
7 Ismo Heikintalo Nakke 1070
8 Teppo Toivola Tefo 1068
9 Risto Suominen RC 1068
10 Lasse Mitikka PoTa 1056
11 Juhani Tauriainen EuKi 1045
12 Petri Kaijansinkko Giants 1042
13 Marko Akkanen Ydke 1040
14 Timo Jylhäsaari Giants 1020
15 Tuomo Jussinoja Puukeila 1017
16 Ilari Perälä Mascot 994

Luokka C

1 Esa Rosenvall Wisa 1217
2 Niko Lehti PoTa 1202
.......... palkintoraja .........
3 Jarmo Järvinen Ydke 1145
4 Tapio Nieminen TVO 1106
5 Jorma Karp Rau-Kei 1102
6 Aimo Heinonen DC 1082
7 Mauri Kauramaa EuKi 1061
8 Antti Nisukangas EuKi 1050
9 Mika Järvinen Giants 1047
10 Jarmo Järvinen Ydke 1046
11 Keijo Uusitalo TVO 1041
12 Mika Järvinen Giants 1033
13 Jukka Honkanen Nakke 1024
14 Erkki Suominen Ydke 1022
15 Tapio Nieminen TVO 960
16 Pirkko Pursimo Ydke 946
17 Kaisa Suominen Ydke 937
18 Reijo Suneli HBC 923
19 Kaisa Suominen Ydke 901
20 Urho Lunden Nakke 856
Osallistujat viikoittain

vko 21

M-A

1 Sami Javanainen TuWe 1303
2 Denis Cakar TuWe 1259
3 Pekka Vuori TVO 1190
4 Pekka Sippola Keila-89 1164
5 Ari Hakamäki TuWe 1150
6 Denis Cakar TuWe 1111
7 Jarmo Järvi Smash 1104
8 Pekka Vuori TVO 1086
9 Ari Hakamäki TuWe 1050
10 Pauli Hurnanen Ydke 1020

B

1 Tuomo Jussinoja Puukeila 1134
2 Risto Suominen RC 1107

C

1 Mauri Kauramaa EuKi 1085
2 Mauri Kauramaa EuKi 1034
3 Antti Nisukangas EuKi 1015
4 Tiia Hakamäki TuWe 987
5 Jukka Honkanen Nakke 941
6 Marita Jokinen Keiras 937
7 Tiia Hakamäki TuWe 934
8 Kaisa Suominen Ydke 828

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 886

vko 20

A

1 Pauli Hurnanen Ydke 1235
2 Pekka Sippola Keila-89 1146
3 Ilkka Savolainen GH 1139
4 Pekka Vuori TVO 1136
5 Pekka Vuori TVO 1130
6 Pauli Hurnanen Ydke 1112
7 Pauli Hurnanen Ydke 1103
8 Pauli Hurnanen Ydke 1094

B

1 Marko Akkanen Ydke 1163
2 Juhani Tauriainen EuKi 1125
3 Ari Virtanen GS 1121
4 Ari Virtanen GS 1107
5 Risto Suominen RC 1084
6 Risto Suominen RC 1037
7 Markku Nieminen Tefo 1036
8 Marko Akkanen Ydke 1026
9 Juhani Tauriainen EuKi 988

C

1 Pentti Suominen Ydke 1124
2 Pirkko Pursimo Ydke 1114
3 Antti Nisukangas EuKi 1043
4 Keijo Uusitalo TVO 1034
5 Reijo Suneli HBC 1003
6 Antti Nisukangas EuKi 996
7 Mauri Kauramaa EuKi 991
8 Mauri Kauramaa EuKi 951
9 Antti Nisukangas EuKi 948
10 Mauri Kauramaa EuKi 909
11 Arto Järvinen Ydke 906
12 Antti Nisukangas EuKi 899
13 Kaisa Suominen Ydke 890

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 976
2 Eero Sironen EuKi 969
3 Anneli Hurnanen Ydke 913
4 Eero Sironen EuKi 853
5 Mika Savolainen GH 849
6 Juuso Ylinen EuKi 833

vko 19
M-A

1 Pauli Hurnanen Ydke 1273
2 Pekka Vuori TVO 1174
3 Pauli Hurnanen Ydke 1071
4 Pauli Hurnanen Ydke 1067

B

1 Marko Akkanen Ydke 1166
2 Ari Virtanen GS 1066
3 Markku Virtanen TVO 1007
4 Risto Suominen RC 999
5 Marko Akkanen Ydke 964

C

1 Ilari Mattila EuKi 1088
2 Keijo Uusitalo TVO 1010
3 Jarmo Järvinen Ydke 1005
4 Pirkko Pursimo Ydke 1000
5 Mauri Kauramaa EuKi 994
6 Kaisa Suominen Ydke 962
7 Antti Aro-Heinilä EuKi 868

D

1 Eero Sironen EuKi 969
2 Jouni Kauramaa EuKi 819

vko 18

M-A

1 Ari Valaranta Giants 1443
2 Sami Heinonen Giants 1411
3 Panu Nurmilo Giants 1400
4 Lari Marjamäki Giants 1365
5 Hannu Ollila RC 1352
6 Marko Tukiainen Giants 1280
7 Pentti Laine RC 1273
8 Sami Javanainen TuWe 1269
9 Pertti Mikola RC 1263
10 Mari Santonen Giants 1202
11 Kalevi Estola RC 1199
12 Timo Saikkonen Giants 1177
13 Jukka Lauren BK-52 1144
14 Pauli Hurnanen Ydke 1084
15 Arto Lehtoruusu BK-52 1028
16 Petra Korkiamäki Giants 974


B

1 Heimo Leino BK-52 1314
2 Matti Pertola GH 1192
3 Ari Virtanen GS 1133
4 Heikki Mäenpää GH 1127
5 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1115
6 Juhani Telén GH 1114
7 Pekka Saarinen BK-52 1097
8 Risto Suominen RC 1081
9 Teppo Toivola Tefo 1008
10 Marko Akkanen Ydke 1003
11 Ari Salminen EuKi 975
12 Pertti Palmu GH 972


C

1 Markku Koskimäki CuKe 1080
2 Jonna Jokinen Giants 1056
3 Markku Peltonen CuKe 1053
4 Alpo Itäluoma CuKe 1019
5 Ilari Mattila EuKi 1004
6 Tarmo Haviala CuKe 991
7 Jarmo Järvinen Ydke 986
8 Kari Jaakkola CuKe 865

vko 17

M-A

1 Ilkka Savolainen GH 1258
2 Pekka Vuori TVO 1197
3 Hannu Ollila RC 1158
4 Pekka Vuori TVO 1109
5 Pekka Sippola Keila-89 1096

B

1 Eino Nurmi Keila-89 1177
2 Risto Suominen RC 1169
3 Teppo Toivola Tefo 1114
4 Tommi Kauramaa EuKi 1076
5 Juhani Tauriainen EuKi 1038
6 Ari Salminen EuKi 942
7 Tapio Rantala EuKi 938

C

1 Tauno Kuja-Penttilä Keila-89 1077
2 Pentti Oksanen Keila-89 1048
3 Mauri Kauramaa EuKi 1042
4 Mauri Kauramaa EuKi 1040
5 Iiro Gustafsson Klotti 1034
6 Paavo Salminen Keila-89 1024
7 Reijo Heino Keila-89 1012
8 Pentti Suominen Ydke 1010
9 Antti Nisukangas EuKi 979
10 Jami Annala EuKi 968
11 Reijo Ojala Keila-89 964
12 Antti Aro-Heinilä EuKi 931
13 Ola Saarivuori Keila-89 903

D

1 Eero Sironen EuKi 949

vko 16

M-A

1 Sami Javanainen TuWe 1520
2 Pekka Vuori TVO 1244
3 Tero Järvinen TVO 1111

B

1 Ari Virtanen GS 1322
2 Juhani Telén GH 1224
3 Tommi Kauramaa EuKi 1215
4 Markku Sallinen HBC 1194
5 Teppo Toivola Tefo 1175
6 Ari Nieminen Ydke 1098
7 Lauri Oikonen Nakke 1063
8 Risto Suominen RC 1061
9 Marko Akkanen Ydke 1040
10 Pirkko Jaakkola Euraleenat 1037
11 Mika Vanhatalo Giants 1037
12 Juhani Tauriainen EuKi 1036
13 Timo Jylhäsaari Giants 971
14 Seppo Laitila TVO 951

C

1 Niko Lehti PoTa 1289
2 Teuvo Yliniemi NaVi 1147
3 Tarmo Haviala CuKe 1137
4 Mauri Kauramaa EuKi 1120
5 Markku Peltonen CuKe 1076
6 Pirkko Lehtonen GH 1072
7 Janne Huokko BK-52 1060
8 Tuula Vainio Fyrrä 1052
9 Pirkko Pursimo Ydke 1037
10 Terttu Kantola Euraleenat 1030
11 Kaisa Suominen Ydke 1017
12 Ola Saarivuori Keila-89 1015
13 Erkki Suominen Ydke 1011
14 Reijo Suneli HBC 1009
15 Kerttu Niemi GH 1005
16 Anneli Laine Euraleenat 985
17 Keijo Uusitalo TVO 981
18 Arto Järvinen Ydke 962
19 Kaisa Suominen Ydke 952
20 Raija Junnila Euraleenat 912

D

1 Eero Sironen EuKi 950
2 Anneli Hurnanen Ydke 950
3 Anneli Hurnanen Ydke 931
4 Pentti Ala-Kulju Keila-89 852

vko 15

M-A

1 Pauli Hurnanen Ydke 1089
2 Pauli Hurnanen Ydke 1040

B

1 Teppo Toivola Tefo 1220
2 Marko Akkanen Ydke 1173
3 Risto Suominen RC 1167
4 Marko Akkanen Ydke 1109
5 Ari Nieminen Ydke 1094
6 Juhani Tauriainen EuKi 1008
7 Markku Nieminen Tefo 1005

C

1 Antti Nisukangas EuKi 1194
2 Ilari Mattila EuKi 1163
3 Jami Annala EuKi 1089
4 Mauri Kauramaa EuKi 1031

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 1023

vko 14

M-A
1 Pekka Vuori TVO 1047
2 Pekka Sippola Keila-89 1000
3 Pauli Hurnanen Ydke 997

B

1 Marko Akkanen Ydke 1177
2 Tapio Rantala EuKi 1122
3 Markku Nieminen Tefo 1102
4 Risto Suominen RC 1063
5 Marko Akkanen Ydke 1045
6 Teppo Toivola Tefo 1014
7 Ari Salminen EuKi 985
8 Eino Nurmi Keila-89 956

C

1 Keijo Uusitalo TVO 1056
2 Kirsti Tervakangas Keiras 1047
3 Antti Nisukangas EuKi 1042
4 Reijo Heino Keila-89 1030
5 Pirkko Pursimo Ydke 1025
6 Ella Karpalisto Keiras 978
7 Simo Kartano Keila-89 920
8 Jarmo Järvinen Ydke 902
9 Erkki Suominen Ydke 893
10 Marita Jokinen Keiras 877
11 Arto Järvinen Ydke 874

D

1 Aimo Salminen Keila-89 1010
2 Jan Kuivalainen Keiras 922
3 Anneli Hurnanen Ydke 901
4 Kaarina Tiira Keiras 790

vko 13

M-A

1 Sami Javanainen TuWe 1292
2 Pentti Laine RC 1237
3 Rami Lehtomäki GS 1223
4 Pauli Hurnanen Ydke 1214
5 Lasse Luoto Klotti 1130
6 Pekka Vuori TVO 1130
7 Hannu Ollila RC 1109
8 Jarkko Heino Siluetti 1101
9 Jorma Kupi Siluetti 962

B

1 Marko Akkanen Ydke 1184
2 Risto Suominen RC 1169
3 Marko Akkanen Ydke 1155
4 Tomi Vastamäki Sharks 1143
5 Ari Virtanen GS 1124
6 Teppo Toivola Tefo 1058
7 Ari Salminen EuKi 1042
8 Juhani Tauriainen EuKi 1041
9 Tommi Kauramaa EuKi 1037

C

1 Mauri Kauramaa EuKi 1099
2 Ilari Mattila EuKi 1097
3 Antti Nisukangas EuKi 1080
4 Jarmo Kulmala Siluetti 1041
5 Iiro Gustafsson Klotti 1032
6 Keijo Uusitalo TVO 1023
7 Tapio Nieminen TVO 1011
8 Lauri Nenonen Giants 1008
9 Sirjo Pohjonen Euraleenat 1007
10 Jukka-Pekka Kataja EuKi 985
11 Ismo Oksman Siluetti 983
12 Pirkko Pursimo Ydke 980
13 Liisa Grönroos Euraleenat 957
14 Erkki Suominen Ydke 937
15 Seppo Heino Siluetti 934
16 Arto Järvinen Ydke 926
17 Marita Jokinen Keiras 912
18 Antti Aro-Heinilä EuKi 866

D

1 Ossi Luotonen EuKi 1108
2 Heini Oksman Siluetti 762

vko 12

M-A

1 Pekka Vuori TVO 1134

B

1 Risto Suominen RC 1150
2 Ari Virtanen GS 1111
3 Teppo Toivola Tefo 1082
4 Juhani Tauriainen EuKi 1059
5 Ari Nieminen Ydke 1006
6 Jouko Selkamo HBC 973
C
1 Antti Nisukangas EuKi 1129
2 Erkki Suominen Ydke 1020
3 Anna-Liisa Soininen Fyrrä 926
4 Sylvi Voutilainen Keila-89 829

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 998

vko 11

M-A

1 Pekka Vuori TVO 1174
2 Pekka Vuori TVO 1158
3 Seppo Siivonen Kiharat 1141
4 Esa Rosenvall Wisa 1052

B

1 Heikki Mäenpää GH 1225
2 Risto Suominen RC 1215
3 Juhani Tauriainen EuKi 1102
4 Juhani Tauriainen EuKi 1071
5 Marko Akkanen Ydke 1067
6 Risto Suominen RC 1065
7 Seppo Pohjonen CuKe 1060
8 Ari Virtanen GS 1031
9 Risto Suominen RC 1012
10 Teppo Toivola Tefo 1011
11 Kari Kettunen TVO 997
12 Ari Nieminen Ydke 977
13 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 957

C

1 Antti Aro-Heinilä EuKi 1074
2 Markku Koskimäki CuKe 1063
3 Niko Lehti PoTa 1058
4 Martti Latvala CuKe 1043
5 Keijo Uusitalo TVO 1024
6 Lauri Nenonen Giants 1015
7 Tarmo Haviala CuKe 1012
8 Antti Nisukangas EuKi 985
9 Alpo Itäluoma CuKe 982
10 Aila Lukin Pins Team 977
11 Jukka-Pekka Kataja EuKi 956
12 Jukka Honkanen Nakke 939
13 Kari Airikkala Pins Team 933
14 Jari Hakahuhta CuKe 895
15 Pirkko Pursimo Ydke 889
16 Kaisa Suominen Ydke 886
17 Sirjo Pohjonen Euraleenat 876
18 Arto Järvinen Ydke 858
19 Erkki Suominen Ydke 845
20 Mika Rimpinen Wisa 844
21 Urho Lunden Nakke 836

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 926
2 Minna Järvinen Ydke 686

vko 10

M-A

1 Pekka Ilola LäKe 1204
2 Pauli Hurnanen Ydke 1184
3 Pauli Hurnanen Ydke 1180
4 Ari Valaranta Giants 1163
5 Markus Lahtinen GH 1153
6 Pekka Vuori TVO 1143
7 Pekka Vuori TVO 1123
8 Pauli Hurnanen Ydke 1121
9 Jouni Mäenpää GH 1089
10 Ilkka Savolainen GH 1064
11 Tero Järvinen TVO 1044
12 Martti Joensivu GS 1039
13 Risto Jönkkäri Sharks 1024

B

1 Heikki Mäenpää GH 1154
2 Matti Pertola GH 1140
3 Teppo Toivola Tefo 1084
4 Tapio Rantala EuKi 1082
5 Marko Akkanen Ydke 1076
6 Juhani Tauriainen EuKi 1070
7 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1058
8 Markku Virtanen TVO 1045
9 Risto Suominen RC 1044
10 Ari Nieminen Ydke 1030
11 Ari Virtanen GS 998
12 Juhani Telén GH 998
13 Kari Kettunen TVO 991
14 Pirkko Jaakkola Euraleenat 973
15 Jouko Muuttonen Sharks 924
16 Jyri Mäki-Jaakkola Ydke 904

C

1 Tapio Nieminen TVO 1055
2 Jukka-Pekka Kataja EuKi 1034
3 Keijo Uusitalo TVO 1020
4 Mauri Kauramaa EuKi 1003
5 Kaisa Suominen Ydke 979
6 Terttu Kantola Euraleenat 965
7 Pirkko Pursimo Ydke 925
8 Anneli Laine Euraleenat 891
9 Raija Männistö Euraleenat 851
10 Reijo Suneli HBC 832

D

1 Mika Savolainen GH 940
2 Anneli Hurnanen Ydke 910
3 Merja Frisk EuKi 877

vko 9

M-A

1 Sami Javanainen TuWe 1333
2 Antti Hämäläinen ME85 1301
3 Ilkka Savolainen GH 1251
4 Pasi Paalosalo Giants 1233
5 Pauli Hurnanen Ydke 1205
6 Pekka Lindholm Sharks 1193
7 Matti Bragge Giants 1183
8 Ari Valaranta Giants 1182
9 Timo Saikkonen Giants 1175
10 Jorma Järvi Klotti 1153
11 Rami Sarasmäki Puukeila 1127
12 Pekka Sippola Keila-89 1046
13 Marko Tukiainen Giants 1043

B

1 Tomi Vastamäki Sharks 1286
2 Marko Akkanen Ydke 1153
3 Harri Vuorela Kar-Pa 1144
4 Ari Nieminen Ydke 1144
5 Ari Virtanen GS 1142
6 Matti Aarikka NaVi 1123
7 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1105
8 Eino Nurmi Keila-89 1094
9 Seppo Lähdemäki Klotti 1093
10 Marko Akkanen Ydke 1089
11 Ville Lindroos Klotti 1080
12 Markku Sallinen HBC 1074
13 Teppo Toivola Tefo 1069
14 Jali Sillanpää Wisa 1032
15 Altti Viitanen NaVi 1010
16 Päivi Suominen Ydke 1007
17 Risto Suominen RC 990
18 Juhani Tauriainen EuKi 987
19 Timo Jylhäsaari Giants 925

C

1 Antti Nisukangas EuKi 1104
2 Ilari Mattila EuKi 1085
3 Tauno Kuja-Penttilä Keila-89 1031
4 Riikka Nenonen Giants 1011
5 Jonna Jokinen Giants 992
6 Mauri Kauramaa EuKi 990
7 Johanna Ranta Wisa 980
8 Hanna Lax Giants 978
9 Reijo Ojala Keila-89 962
10 Markku Koskimäki CuKe 954
11 Jukka Sarasmäki Rau-Kei 931
12 Kaisa Suominen Ydke 930
13 Keijo Uusitalo TVO 930
14 Jami Perälä Giants 924
15 Juhani Ranta Wisa 916
16 Hannu Tulonen NaVi 897
17 Santeri Saikkonen Giants 893
18 Teuvo Yliniemi NaVi 885
19 Pirkko Pursimo Ydke 877
20 Arto Järvinen Ydke 814

D

1 Juho Vesa Giants 974
2 Timo Luoto Klotti 872
3 Eero Sironen EuKi 849

vko 8

M-A

1 Pentti Laine RC 1349
2 Hannu Ollila RC 1315
3 Panu Nurmilo Giants 1284
4 Mika Junnila GS 1283
5 Lasse Luoto Klotti 1272
6 Seppo Kataja GS 1235
7 Kalevi Estola RC 1232
8 Pertti Mikola RC 1225
9 Sami Heinonen Giants 1224
10 Pekka Vuori TVO 1217
11 Sami Kivilähde Sharks 1175
12 Jukka Lauren BK-52 1170
13 Tuire Nenonen Giants 1160
14 Markku Julin GS 1153
15 Pasi Paalosalo Giants 1127
16 Marjaana Stenvall Smash 1125
17 Kalevi Estola RC 1118
18 Matti Rantanen Puukeila 1115
19 Petri Siivonen Kiharat 1107
20 Arto Lehtoruusu BK-52 1085
21 Laura Aaltonen Giants 1060
22 Marko Tukiainen Giants 1059
23 Tauno Sved GS 1051
24 Seppo Pajunen CuKe 1036
25 Harri Heinonen Giants 986

B

1 Terttu Jokinen Giants 1173
2 Seppo Palmu BK-52 1170
3 Petri Kaijansinkko Giants 1164
4 Marko Akkanen Ydke 1163
5 Tarja Sarasmäki Smash 1118
6 Seppo Laitila TVO 1107
7 Veijo Rikkinen Klotti 1097
8 Yrjö Jullenmaa BK-52 1096
9 Ari Virtanen GS 1089
10 Risto Suominen RC 1083
11 Pasi Saarinen Klotti 1081
12 Eija-Liisa Lähdemäki Giants 1076
13 Marko Akkanen Ydke 1066
14 Markku Nieminen Tefo 1057
15 Tuula Holmberg Smash 1056
16 Ari Nieminen Ydke 1053
17 Sari Nikkanen Giants 1052
18 Ismo Heikintalo Nakke 1046
19 Juhani Telén GH 1021
20 Pirjo Kosunen Satke 1013
21 Timo Jylhäsaari Giants 1013
22 Jyri Mäki-Jaakkola Ydke 1007
23 Olavi Karinharju Nakke 999
24 Mikaela Sigfrids T-2000 993
25 Timo Malin BK-52 991
26 Seppo Pohjonen CuKe 972
27 Alpo Tikka Wisa 968
28 Jouko Muuttonen Sharks 941
29 Ari Nieminen Ydke 938
30 Juhani Tauriainen EuKi 929

C

1 Mauri Kauramaa EuKi 1172
2 Markku Peltonen CuKe 1154
3 Lauri Nenonen Giants 1141
4 Iiro Gustafsson Klotti 1131
5 Antti Nisukangas EuKi 1128
6 Niko Lehti PoTa 1125
7 Jorma Karp Rau-Kei 1068
8 Aatos Renfors PoKe 1054
9 Ilkka Nenonen Giants 1048
10 Maija Palmu Sharks 1037
11 Tarmo Haviala CuKe 1035
12 Matti Isomäki RC 1020
13 Helli Virtanen Satke 1013
14 Raija Junnila Euraleenat 1009
15 Ella Karpalisto Keiras 1001
16 Ilkka Nenonen Giants 994
17 Martti Latvala CuKe 965
18 Marjatta Koivisto Porin Sannat 963
19 Tapio Nieminen TVO 956
20 Markus Rantanen PoTa 949
21 Riikka Nenonen Giants 947
22 Jouni Lehti Pensselköör 939
23 Alpo Itäluoma CuKe 934
24 Liisa Grönroos Euraleenat 933
25 Markku Koskimäki CuKe 928
26 Kimmo Toivola CuKe 927
27 Raili Tuominen Porin Sannat 926
28 Jukka-Pekka Salonen Giants 925
29 Marja-Liisa Aalto Porin Sannat 917
30 Irene Lehti Smash 910
31 Heli Heinonen Giants 905
32 Jouko Suominen BK-52 896
33 Raimo Mättö LäKe 885
34 Anne Ranta Wisa 852
35 Lasse Valli CuKe 845
36 Jari Hakahuhta CuKe 836

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 934
2 Leena Vesa Giants 921
3 Alpo Ahtola RC 899
4 Tero Liimatainen Wisa 863
5 Raili Liimatainen Wisa 828

vko 7

M-A

1 Rami Lehtomäki GS 1475
2 Antti-Pekka Lax Giants 1282
3 Esa Rosenvall Wisa 1251
4 Matti Bragge Giants 1199
5 Pauli Hurnanen Ydke 1121
6 Harri Puustjärvi GS 1114
7 Pekka Sippola Keila-89 1085
8 Pekka Vuori TVO 1076
9 Risto Jönkkäri Sharks 1059
10 Timo Syrjänen HutuKe 1054
11 Timo Saikkonen Giants 966

B

1 Maila Virtanen Porin Sannat 1221
2 Juha Kuokkanen Kiharat 1202
3 Matti Pertola GH 1169
4 Teppo Toivola Tefo 1111
5 Marko Akkanen Ydke 1107
6 Juhani Telén GH 1097
7 Risto Suominen RC 1005
8 Ville Lindroos Klotti 996
9 Timo Lammi Klotti 990
10 Eino Nurmi Keila-89 965
11 Pirkko Raitanen Porin Sannat 958
12 Sakari Saari Sharks 949
13 Mika Vanhatalo Giants 936
14 Päivi Suominen Ydke 923

C

1 Jami Annala EuKi 1146
2 Pentti Rauhansalo Keila-89 1056
3 Mauri Kauramaa EuKi 1027
4 Janne Huokko BK-52 1015
5 Pirkko Pursimo Ydke 976
6 Jouko Suominen BK-52 955
7 Keijo Uusitalo TVO 953
8 Mauri Kauramaa EuKi 933
9 Juhani Ranta Wisa 929
10 Maila Uusisalo Porin Sannat 919
11 Johanna Ranta Wisa 919
12 Marita Jokinen Keiras 918
13 Ari Männistö Kiharat 901
14 Kaisa Suominen Ydke 855
15 Aimo Heinonen DC 846
16 Erkki Suominen Ydke 835
17 Mauri Kauramaa EuKi 800
18 Anne Ranta Wisa 777

D

1 Pekka Halonen Keila-89 969
2 Eero Sironen EuKi 884
3 Jarmo Männistö Kiharat 877
4 Eero Sironen EuKi 870

vko 6

M-A

1 Hannu Ollila RC 1221
2 Ari Valaranta Giants 1166
3 Pekka Vuori TVO 1144
4 Timo Syrjänen HutuKe 1122
5 Hannu Ollila RC 1076
6 Jaakko Perälä Giants 1074
7 Pauli Hurnanen Ydke 1071
8 Tero Järvinen TVO 1019
B
1 Markku Virtanen TVO 1225
2 Ilari Perälä Mascot 1208
3 Marko Akkanen Ydke 1195
4 Risto Suominen RC 1177
5 Seppo Koivunen Titaanit 1143
6 Ari Virtanen GS 1122
7 Jussi Torikka Titaanit 1116
8 Marko Akkanen Ydke 1110
9 Markku Virtanen TVO 1092
10 Teppo Toivola Tefo 1082
11 Jouko Muuttonen Sharks 1068
12 Markku Virtanen TVO 1059
13 Ann-Marie Tahkoniemi TVO 1045
14 Kari Kettunen TVO 1034
15 Juhani Tauriainen EuKi 1010
16 Seppo Laitila TVO 925

C

1 Reijo Suneli HBC 1096
2 Keijo Uusitalo TVO 1095
3 Mauri Kauramaa EuKi 1022
4 Tapio Nieminen TVO 1011
5 Aimo Heinonen DC 997
6 Antti Nisukangas EuKi 993
7 Reijo Suneli HBC 985
8 Pirkko Pursimo Ydke 973
9 Ola Saarivuori Keila-89 940

D

1 Simo Valmunen TVO 862

vko 5

M-A

1 Seppo Kataja GS 1320
2 Timo Saikkonen Giants 1213
3 Pekka Vuori TVO 1204
4 Matti Bragge Giants 1184
5 Matti Bragge Giants 1174
6 Jaakko Perälä Giants 1139
7 Pauli Hurnanen Ydke 1110
8 Pekka Sippola Keila-89 1074
9 Heikki Pietilä GS 1058
10 Marko Tukiainen Giants 1050
11 Harri Heinonen Giants 1000

B

1 Marko Akkanen Ydke 1172
2 Ari Virtanen GS 1138
3 Ari Nieminen Ydke 1132
4 Juhani Telén GH 1117
5 Päivi Suominen Ydke 1094
6 Pertti Palmu GH 1039
7 Teppo Toivola Tefo 1038
8 Risto Suominen RC 1036
9 Seppo Laitila TVO 1021
10 Timo Jylhäsaari Giants 999

C

1 Keijo Uusitalo TVO 1108
2 Aila Lukin Pins Team 1068
3 Mauri Kauramaa EuKi 1051
4 Marita Jokinen Keiras 1028
5 Santeri Saikkonen Giants 1026
6 Mauri Kauramaa EuKi 1015
7 Kari Airikkala Pins Team 995
8 Ella Karpalisto Keiras 974
9 Kirsti Tervakangas Keiras 939
10 Anne Ranta Wisa 917
11 Antti Nisukangas EuKi 913
12 Tuija Lehtonen Porin Sannat 904
13 Aimo Heinonen DC 897
14 Erkki Suominen Ydke 880

D

1 Pentti Ala-Kulju Keila-89 1010
2 Ola Saarivuori Keila-89 986
3 Merja Ranta Satke 904
4 Anneli Hurnanen Ydke 870
5 Orvokki Hakanen Satke 795

vko 4

M-A

1 Lasse Luoto Klotti 1177
2 Ari Valaranta Giants 1176
3 Markku Julin GS 1147
4 Pentti Laine RC 1138
5 Nils-Erik Granfors Puukeila 1130
6 Tauno Sved GS 1086
7 Pekka Vuori TVO 1067

B

1 Marko Akkanen Ydke 1205
2 Ari Virtanen GS 1136
3 Risto Suominen RC 1131
4 Juhani Tauriainen EuKi 1087
5 Markku Virtanen TVO 1064
6 Markku Virtanen TVO 1055
7 Timo Lammi Klotti 1035
8 Teppo Toivola Tefo 1019
9 Tuomo Jussinoja Puukeila 1005
10 Ari Nieminen Ydke 1003

C

1 Keijo Uusitalo TVO 1151
2 Mauri Kauramaa EuKi 1032
3 Antti Nisukangas EuKi 1002
4 Pirkko Pursimo Ydke 993
5 Erkki Suominen Ydke 969
6 Marita Jokinen Keiras 929
7 Sylvi Voutilainen Keila-89 907
8 Kaisa Suominen Ydke 898
9 Anna-Liisa Soininen Fyrrä 865
D
1 Anneli Hurnanen Ydke 982
2 Simo Valmunen TVO 936
3 Eero Sironen EuKi 922
4 Anneli Hurnanen Ydke 919

vko 3

M-A

1 Tero Järvinen TVO 1358
2 Pekka Vuori TVO 1149
3 Hannu Sarkkinen GS 1130
4 Pekka Sippola Keila-89 1106
5 Esa Rosenvall Wisa 1043
6 Tauno Sved GS 1043
7 Heikki Pietilä GS 1042
8 Kalevi Estola RC 1028
9 Taito Sinervo RC 972

B

1 Juha Lehtinen Kiharat 1122
2 Risto Suominen RC 1111
3 Tapio Rantala EuKi 1079
4 Pertti Palmu GH 1075
5 Juhani Tauriainen EuKi 1071
6 Teppo Toivola Tefo 1053
7 Seppo Pohjonen CuKe 1049
8 Ann-Marie Tahkoniemi TVO 1031
9 Seppo Koivunen Titaanit 1026
10 Seppo Laitila TVO 998
11 Juhani Tauriainen EuKi 973
12 Jouko Selkamo HBC 930
13 Alpo Onnela PoTa 925

C

1 Antti Nisukangas EuKi 1030
2 Sirjo Pohjonen Euraleenat 1024
3 Reijo Heino Keila-89 1018
4 Mauri Kauramaa EuKi 979
5 Pirkko Pursimo Ydke 962
6 Aimo Heinonen DC 953
7 Sylvi Voutilainen Keila-89 936
8 Kaisa Suominen Ydke 926
9 Arto Järvinen Ydke 875
10 Erkki Suominen Ydke 848

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 997
2 Eero Sironen EuKi 988
3 Anneli Hurnanen Ydke 913
4 Aimo Salminen Keila-89 871

vko 2

M-A

1 Sami Javanainen TuWe 1385
2 Ilkka Savolainen GH 1304
3 Ari Valaranta Giants 1177
4 Pekka Sippola Keila-89 1177
5 Pekka Vuori TVO 1124
6 Laura Aaltonen Giants 1106
7 Jaakko Perälä Giants 1080

B

1 Marko Akkanen Ydke 1218
2 Timo Jylhäsaari Giants 1140
3 Ari Virtanen GS 1111
4 Maila Virtanen Porin Sannat 1091
5 Seppo Laitila TVO 1081
6 Markku Virtanen TVO 1076
7 Jouko Selkamo HBC 1047
8 Risto Suominen RC 1037
9 Jouko Muuttonen Sharks 991
10 Teppo Toivola Tefo 974

C

1 Reijo Suneli HBC 1130
2 Antti Nisukangas EuKi 1102
3 Keijo Uusitalo TVO 1090
4 Pentti Sippola Rau-Kei 1088
5 Päivi Suominen Ydke 1077
6 Esa Rosenvall Wisa 1067
7 Maila Uusisalo Porin Sannat 1026
8 Mauri Kauramaa EuKi 1016
9 Antti Aro-Heinilä EuKi 1007
10 Jorma Karp Rau-Kei 1006
11 Aimo Heinonen DC 976
12 Voitto Kankeri Nakke 965
13 Pirkko Pursimo Ydke 961
14 Lahja Ilomäki Nakke 940
15 Marita Malmberg Nakke 937
16 Kaisa Suominen Ydke 913
17 Marjatta Koivisto Porin Sannat 912
18 Erkki Suominen Ydke 833

D

1 Anneli Hurnanen Ydke 939
2 Maileena Hakala Nakke 876
3 Timo Luoto Klotti 822

vko 1

M-A

1 Timo Syrjänen HutuKe 1300
2 Timo Saikkonen Giants 1269
3 Pekka Vuori TVO 1209
4 Tauno Sved GS 1046
5 Jaakko Perälä Giants 1026
6 Harri Heinonen Giants 997
B
1 Markku Virtanen TVO 1218
2 Ari Nieminen Ydke 1153
3 Jouko Selkamo HBC 1118
4 Ari Virtanen GS 1101
5 Seppo Laitila TVO 1083
6 Tapio Rantala EuKi 1083
7 Ismo Heikintalo Nakke 1070
8 Teppo Toivola Tefo 1068
9 Risto Suominen RC 1068
10 Lasse Mitikka PoTa 1056
11 Juhani Tauriainen EuKi 1045
12 Petri Kaijansinkko Giants 1042
13 Marko Akkanen Ydke 1040
14 Timo Jylhäsaari Giants 1020
15 Tuomo Jussinoja Puukeila 1017
16 Ilari Perälä Mascot 994

C

1 Esa Rosenvall Wisa 1217
2 Niko Lehti PoTa 1202
3 Jorma Karp Rau-Kei 1102
4 Mauri Kauramaa EuKi 1061
5 Antti Nisukangas EuKi 1050
6 Jarmo Järvinen Ydke 1046
7 Keijo Uusitalo TVO 1041
8 Mika Järvinen Giants 1033
9 Jukka Honkanen Nakke 1024
10 Tapio Nieminen TVO 960
11 Pirkko Pursimo Ydke 946
12 Reijo Suneli HBC 923
13 Kaisa Suominen Ydke 901
14 Urho Lunden Nakke 856

D

1 Eero Sironen EuKi 958
2 Anneli Hurnanen Ydke 900
Tätä sivua on muokattu viimeksi ti 3.11.2009 klo 8:05 - Tulostettava versio
Eurajoen Keilailuliitto ry • Lisätietoa evästekäytännöstä • Sivuston toteutus: Hakosalo Software